Kniha Dianetika
Dianetika sopka
 

   

Uznání a vyznamenání

Zde jsou uvedená některá z vyznamenání, která L. Ron Hubbard obdržel za své objevy na poli lidské mysli:

ZLATÝ VAVŘÍN ZA LIDSKÉ VĚDY
Toto vyznamenání (v originálu „Laurier d’Or des Sciences Humaines“) obdržel spisovatel a humanista L. Ron Hubbard posmrtně. Udělil mu ho Výbor propagace ve Francii (Comité France Promotion) za vynikající výsledky při zlepšování francouzské kultury.

VYZNAMENÁNÍ LATINA (LATINA AWARD)
Dianetika získala druhé místo v kategorii národní italská populárně naučná literatura. Toto vyznamenání lila L. Ron Hubbardovi komise Latina Awards, vedená italským premiérem.

PALMAS DE ORO
Od Národní asociace žurnalistů v Mexiku obdržel L. Ron Hubbard ocenění Palmas de Oro (Zlatá palmu) jako „Projev úcty L. Ron Hubbardovi za důležitý odkaz, který zanechal lidstvu skrze svoji technologii a literární práce za poslední dvě desetiletí.“

ZLATÝ KŘÍŽ ODDANOSTI A CTNOSTI
L. Ron Hubbard dostal toto vyznamenání od francouzské organizace Commission Supéreure de Récompense za své neobyčejné přispění ke zlepšení lidstva.

LA CRAVATE D’OR
Vyznamenání Zlatá kravata obdržel L. Ron Hubbard za své vynikající úspěchy v umění, vědách a literatuře od Francouzské mezinárodní kulturní federace.

ZLATÁ MEDAILE AKADEMIE UMĚNÍ, VĚD A LITERATURY
Toto je jedno z nejprestižnějších mezinárodních vyznamenání, které kdy L. Ron Hubbard obdržel. Je udělováno vynikajícím osobnostem na poli umění, věd a literatury. L. Ron Hubbard obdržel toto vyznamenání za úspěchy v literární oblasti. Zlatá medaile je udělována Akademií umění, věd a literatury ve Francii. Akademie má představitele v Německu, Švýcarsku, Belgii, Řecku, Holandsku, Itálii, Lucembursku, Mexiku, Rumunsku, Spojených státech amerických a dalších zemích.

ZLATÝ VAVŘÍN EVROPSKÉHO VĚHLASU
Toto ocenění získal L. Ron Hubbard za své literární práce od Evropské společnosti autorů. Cílem této společnosti je umožnit budoucím generacím přečíst si a ocenit literaturu, která vytvoří zlepší kulturu a tím i život pro zítřejší generace.

VYZNAMENÁNÍ MOSKEVSKÉ STÁTNÍ UNIVERSITY
Igor Jakovlevič Kanterov, doktor filozofie na Moskevské státní univerzitě, ocenil L. Ron Hubbarda pamětní deskou, která říká: „L. Ron Hubbard přitahuje pozornost nejen různorodostí svého díla, ale zejména díky své nezkrotné touze jít svou vlastní cestou – cestou, kterou se předtím nikdo nevydal. Rozumět nejobtížnějším záhadám lidské existence – tato touha je nezbytným a odlišujícím se rysem skutečného vědce. Staví ho to do kategorie největších myslitelů.“

 

© 2006 Dianetické centrum Praha. Všechna práva vyhrazena.
Informace o ochranných známkách.